• $3.99

Publisher Description

-Yüreğimde Rabbim

◻ Yüce Allah, hakkıyla iman edip iyilikle yaşayanlara cennetini vadetmiştir. Bu yolda samimi imanı yüreğimizde yerleştirip Allah’a doğrudan bağlanmayı anlatıyor Yüreğimde Rabbim Ortaklardan, aracılardan ve batıl inanışlardan arınmış, saf ve derin bir imanla Rabbimize sığınmanın inceliklerini işliyor.

◻ Ne tür batıl inanışlar iman nurumuzu zayıflatıyor? Uğur nesnelerini veya şifreli duaları Allah’a nasıl ortak koşuyoruz? Ne tür büyük sözler ve düşünceler başımıza bela getiriyor? Hırslı sevgilerin sonu neden ıstırap oluyor? Kısmetimizi hoca açıp kapatabilir mi? Kur’an’dan beslenmeyen ilim, neden hikmetsiz ve basiretsizdir? Allah neden aksilikler yaratır? Şeytan kimlere iniyor ve insana ne tür tuzaklar kuruyor? Torpilin, düzenbazlığın başarma gücü var mı? Rabbimize nasıl yükselip yakınlaşabilir ve hâkimiyetini yüreğimizde nasıl inşa edebiliriz?

◻ Tek gerçek dost ve daimi koruyucu Allah’tır. Uyutup uyandıran, yedirip içiren, güldürüp ağlatan sadece Allah’tır. Bizi dünyaya sevgiyle gönderdiği gibi sonsuz saadete de sevgiyle kavuşmamızı istiyor.

◻ Kalpler ancak Allah’ı anarak, Allah’ın Kitabına çalışarak, Allah’ı hissederek ve Allah’ın emrettiği ahlaka uyarak huzura kavuşur.

——————————————————————————


Muhammed Bozdağ özgeçmiş


Muhammed Bozdağ Trabzon-Akçaabat’ta 1967 yılında doğdu. Kastamonu-İnebolu Yatılı Lisesi’ni birincilikle bitirdi. ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. Yüksek lisans tezini, “TBMM’nin verimliliği” üzerine tamamladı. Siyaset bilimi alanında hazırladığı doktora tezi 2003 yılında kabul edildi ve “AİHM Yolunda Parti Kapatma: Laiklik, Bölücülük Sorunu” adıyla yayımlandı.

1995–2002 yılları arasında, binlerce katılımcıya “Hızlı ve Etkin Öğrenme,” “Güzel ve Etkili İletişim” seminerleri düzenledi. Yurtiçinde ve yurt dışında, seminerler ve konferanslar verdi. Çeşitli yurt dışı araştırma, inceleme çalışmalarına katıldı.

Bazı vakıf ve derneklerin kurucuları arasında yer aldı. 1992 yılında yasama uzmanı olarak göreve başladığı TBMM’de, Güney Doğu olaylarını araştırma, Sivas olaylarını araştırma, çeşitli soruşturma komisyonları ve KİT Komisyonunda uzmanlık yaptı. Kanunlar ve Kararlar, Basın ve Halkla İlişkiler ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcılıklarında bulunduktan sonra, 2011 yılında TBMM Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. 2016-2017 yılları arasında TBMM Başkan Müşaviri olarak görev yaptı.

Şiir, deneme ve araştırma türündeki yazıları lise yıllarından itibaren çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. “Düşünce Mühendisliği, Yüksek Yetenek, Teleterapi, Yüksek Ahlak, Kişisel Değişim, İstemenin Esrarı” gibi isimler altında seri radyo konuşmaları yaptı. Ulusal TV kanallarında 2005–2006 yıllarında “Sonsuzluk Yolcusu” isimli programı sunarak gençlere; 2008–2009 yıllarında “Hayat Dersi” isimli programı sunarak ailelere hitap etti.

Dr. Muhammed Bozdağ bilim-din, Doğu Batı eksenlerini bir düşünce potasında yoğurarak ürettiği özgün anlatımını kitaplarına yansıtıyor: Evli ve üç çocuk babası olan yazar, isimleri aşağıda belirtilen ve yüzlerce baskı yapan kitapların yazarıdır.

Düşün ve Başar (İlk Baskı 1999)
Ruhsal Zekâ (İlk Baskı 2000)
İstemenin Esrarı (İlk Baskı 2003)
Sonsuzluk Yolculuğu (İlk Baskı 2005)
Sevgi Zekâsı (İlk Baskı 2007)
Zihinsel Şifa (İlk baskı 2014)
Yüreğimde Rabbim (İlk baskı 2015)
Aşkla İmtihan (İlk baskı 2016)

GENRE
Religion & Spirituality
RELEASED
2016
January 1
LANGUAGE
TR
Turkish
LENGTH
282
Pages
PUBLISHER
Muhammed Bozdag
SELLER
Muhammed Bozdag
SIZE
2.3
MB

More Books by Muhammed Bozdağ