• £7.99

Publisher Description

V devadesátých letech byla v hustém švédském lese spáchána série záhadných vražd. Těla obětí nalezli bez očí, pachatel nebyl nikdy dopaden… 

O dvacet let později lesem opět znějí výstřely — je první týden lovecké sezony a poklidným životem obyvatel nedalekého městečka náhle otřese další vražda. 

O případu píše neslyšící novinářka Tuva Moodysonová, která doufá, že by jí reportáž mohla odstartovat kariéru. V přírodě se necítí dobře a nemůže se dočkat návratu do velkoměsta. Při pátrání odhalí řadu tajemství, jež drží město Gavrik pohromadě. Má současný případ nějakou spojitost s vraždami, ke kterým v lese došlo před dvaceti lety? A proč vrah vyjímá svým obětem oči? 

Tuva se musí postavit svým vlastním démonům a vydat se do hlubin lesa, aby našla vraha a napsala svůj příběh. A pak konečně může z Gavriku vypadnout. 

 ––––

Tajuplné, děsivé a napínavé. Nadchly mě ty twinpeaksovské vibrace. Nadchla mě Tuva. Další, prosím!

C. J. Tudorová, autorka románu Kříďák

Silný příběh, který britský autor zasadil do chladné švédské krajiny, je hozenou rukavicí mistrům severské krimi na jejich vlastní půdě.

– The Times and The Sunday Times Crime Club

Houževnatá a okouzlující hlavní hrdinka. Je to přesvědčivý začátek série, která má vynikající potenciál.

– The Guardian


Will Dean vyrostl ve Velké Británii a vystudoval práva na London School of Economics. Dokud bydlel a pracoval v Londýně, dvakrát týdně jezdíval do Švédska, kde na mýtině v rozlehlém lese budoval dřevěný dům, v němž nyní s rodinou bydlí. Jeho prvotina Temné sosny (2018) zaznamenala mimořádný úspěch u kritiky, stala se knihou roku The Daily Telegraph a dostala se do užší nominace na cenu Not the Booker Prize deníku The Guardian. Televizní práva byla prodána společnosti Lionsgate Studios.

GENRE
Crime & Thrillers
RELEASED
2019
25 September
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
352
Pages
PUBLISHER
Host
SIZE
1.5
MB

More Books by Will Dean