• 9,99 €

Publisher Description

Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się z uwagą polskiemu Kościołowi. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem swojej książki do słynnej „Sodomy” Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji.


- Ebook Gomora dotyka jednego z najbardziej palących współczesnych tematów – hipokryzji w polskim Kościele katolickim.

- Autorzy książki Stanisław Obirek i Artur Nowak stawiają pytanie, czy polski Kościół jest w ogóle zdolny do reform.

- Ebook Gomora należy do kategorii: publicystyka, literatura faktu - reportaże.

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm, związki z władzą, hipokryzja...

Przez media co i rusz przewijają się kolejne skandale, które pokazują, że hierarchowie mają na sumieniu bodaj wszystkie grzechy główne.


To system jest chory – taką tezę stawiają autorzy książki „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele” (e-book w formacie epub i kndle mobi).


Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się polskiemu Kościołowi z właściwą sobie przenikliwością, odwagą i znajomością tematu. Odpowiadają również przy okazji na pytanie, czy polski Kościół jest w ogóle zdolny do reform.

GENRE
Religion & Spirituality
RELEASED
2021
22 September
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
286
Pages
PUBLISHER
AGORA S.A.
SIZE
1.7
MB

More Books by Artur Nowak